USR.LT

Utenos šaulių rinktinė

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Utenos Šaulių rinktinė - Naujienos

Mokymai rinktinėje

Rašyti el. laišką Spausdinti PDF

Kovo 27 Utenos AŠR vyko mokymai.  Iš visų rinktinės padalinių susirinko nemažas būrys įvairaus amžiaus šaulių.

kov_027

Pirmiausiai visi rikiavomės miesto sode. Po raportų, visi pakartojo rikuotės mokymus. Ir kuopų vadai dar kartą prisiminė, kaip elgtis po tam tikrų komandų, ir vaikai- ypač jauniausi virpančiais balsais kartojo neseniai išmoktas rikuotės "pamokas".

Šaudymo varžybos Zarasuose

Rašyti el. laišką Spausdinti PDF

Kovo 23 dieną Zarasų jaunimo centre įvyko tarpmokyklinės šaudymo oriniu šautuvu varžybos.

Varžybas organizavo Zarasų policijos komisariatas  ir 7- oji šaulių kuopa „Vytis“. Iš įvairių rajono mokyklų susirinko net 14 komandų, kurias sudarė 10 - 13 ir 14 – 18 metų amžiaus mokiniai. Iš viso net 48 dalyviai.

Zarasų šaulių kuopos vadas Algirdas Guogis pasakojo, kad šis renginys skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20 - mečiui, bendras renginys stiprina mokyklų draugiškumą, ugdo patriotiškumą, propaguoja sportą. Pakvietė visus norinčius įsijungti į šaulišką veiklą. Vėliau supažindino su varžybų nuostatais, pravedė instruktažą. Šaudyta buvo iš 10 metrų atstumo gulint.

100_3408

Varžyboms teisėjavo Zarasų šauliai ir Zarasų policijos pareigūnai: Kęstutis Černiauskas ir Vaiva Bagdanavičiūtė.

Tauragnų šaulių darbai...

Rašyti el. laišką Spausdinti PDF

Eilę metų Bukos upėje ties Vyžių kaimu seno tilto vietoje styrojo tiktai pastoliai. Daugelį metų žmonėms tarnavęs tiltas buvo labai reikalingas.

Iškilmingai paminėję Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetį, nutarėme šią datą įprasminti geru darbu, tad šių metų Kovo 12d. Utenos 9-osios rinktinės Tauragnų šauliai ties Vyžių kaimu  pastatėme lieptą per Bukos upę. Gražus, ankstyvo pavasario rytas, žadėjo būsiant gražią dieną. Anksti ryte, kol dar saulė nebuvo pasirodžiusi iš už bekraštės Minčios girios, išvykome Vyžių kaiman. Nuvykę gan nemažą kelio ruožą, užsukome pas vietinį gyventoją, kuris mums parodė savo mišką, iš kurio buvo galima imti medieną ir vežtis į liepto statymo vietą. Ėmėmės darbo. Vieni atkasinėjome dar labai gilų sniegą paupyje, kur turėjo prasidėti lieptas, kiti pjovėme medžius ir prikabinę prie mašinos vilkome prie upės. Kai atrodė, kad medienos pritempėme pakankamai, pradėjome projektavimo darbus. Sutarę, kaip turėtų atrodyti mūsų būsimas statinys, pradėjome statybą. Upė toje vietoje pakankamai plati. Nors žiema buvo labai šalta, tačiau ledo jau nebebuvo. Gerai, kad braidant visur pakako ilgaaulių guminių batų. Kol sukalėme pagrindinius kuolus į upės dugną, gerokai pavargome, tad nutarėme pailsėti ir papietauti. Pasėdėję prie jaukaus laužo, pasistiprinę ir atgavę jėgas, vėl kibome į darbą. Poškėjo kirviai, ūžė motopjūklas, greitai tirpo vinių atsargos. Sukalę išilginius rastus, pamatėmė, kad dar trūks medienos, tad dalis mūsų  šaulių išvyko jos parsivežti. Vakarėjant, kai darbas jau ėjo į pabaigą, visi buvome gerokai pavargę. Vis dažniau kildavo mintys apie šiltus ir jaukius namus. Staiga du šauliukai, bekaldami turėklą, pūkštelėjo kartu su juo į ledinį vandenį. Visi smagiai pasijuokėme. Šlapieji meistrai neišsigando,  pasikeitę drabužius, vėl tesė darbą. Jau vakarėjo, o darbas dar nebaigtas. Visų rankos tiek pavargę, kad net pasikeisdami vieną vinį kalėme ir tai dažnai nebepataikėme. Tiktai vyriškai sukandę dantis užbaigėme darbą ir sutvarkėme aplinką. Važiavome į namus pavargę, bet nuotaika buvo gera, nes padarėme naudingą darbą.

Senyviems kaimo gyventojams nebereiks eiti keleto kilometrų iki kito tilto ar bristi per ledinį vandenį, norint pasiekti kitą upės krantą.

 Linas Danauskas

Utenos AŠR jaunųjų šaulių vadas

Anykštėnai nemiega

Rašyti el. laišką Spausdinti PDF

Anykščių šaulių eilinė kovo 24 diena prasidėjo vizitais.  Savivaldybėje su paveldo darbuotoja Daiva Gadliauskaite pasitarta, dėl partizanų kapų Inkūnų kapinaitėse sutvarkimo darbų. Šauliai ir savivaldybė imasi iniciatyvos su partizanų artimaisiais ieškoti galimybių apjungti  atskirus kapus į vieną ansamblį. Politkalinių-tremtinių Anykščiaus skyriaus pirmininkė Prima Petrilienė siūlo šauliams prisidėti prie Pėslių kapinaičių priežiūros darbų. Sovietinių agentų nužudytos moksleivės kapas šiuo metų liko be artimųjų priežiūros ir prašosi pagalbos.

 A. Vienuolio-Žukausko muziejaus direktorius Antanas Verbickas birželio mėnesį tikisi sulaukti jaunųjų šaulių pagalbos Niūronyse. Greta ,,Arklio“ muziejaus esančios partizanų kapinaitės ir  sodybvietėje įrengtas bunkeris jungtusi į vieną ekspoziciją bylojančią apie  partizanų veikla mūsų krašte, jų buitimi.

Užsiėmimus ,,Šaulio ekipuotė“  15. 00 val. pravedė savanorių kuopos intendantas vrš. Arūnas Stanelis. Jaunieji šauliai susipažino su ekipuotės turiniu, išbandė kario amunicijos svorį.

Picture_001

CS specialistas Antanas Žemaitis supažindino su ekstrimalia padėtimi rajone. Po trumpos teorinės apžvalgos Šventosios potvinio stebėti išvykome prie siauruko geležinkelio tilto. Ledonešio padariniai ir išsiliejusį upė nuo tilto atsiskleidė ,,visame gražume“.

Picture_003

Kol jaunimas mokėsi natūroje pažinti pasaulį, vyresniojo amžiaus šauliai ,,politikavo“. Artėjantys užsiėmimai rinktinės štabe, kuopos ataskaitinis, rinktinės ir Sąjungos suvažiavimai, keliami  uždaviniai, neatsakyti  klausymai kas mūsų laukia ateityje, neduoda ramybės. Didėjantys mokesčiai, sunkėjantį materialinė padėtis verčianti mastyti, kaip išgyventi šeimai mažina galimybes daugiau laiko skirti šauliškam reikalui. 

  

Lapas 133 iš 145

Naujausi komentarai

kurkime_lietuvos_ateiti
TAPK_Logo_Sukis
You are here Pradžia