USR.LT

Utenos šaulių rinktinė

 • Full Screen
 • Wide Screen
 • Narrow Screen
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Utenos Šaulių rinktinė - Naujienos

Pavasaris

Rašyti el. laišką Spausdinti PDF

Vargstam pavasarį sniegą,

Niekam jo nebereikia.

Nužydės kelis kart mėnesienos-

Ilgėsimės vėl-po laiko.

 

Vargstam pavasarį sniegą,

Baltą kaip saulė-žvaigždė.

Virsim ir mes į nieką,

Gyvenimas Dievo žaismė.

drazd

Danielius Drazdauskas

Alantos šaulių kuopa

Šaulių užsiėmimai rinktinėje kovo 27 dieną.

Rašyti el. laišką Spausdinti PDF

Kovo 27 dieną, šeštadienį, Utenos apskrities šaulių 9-osios rinktinės štabe Maironio g. 8, Utena, vyks apskrities šaulių mokymai.

Užsiėmimų programa:

 

9.30 val. Atvykimas į Utenos šaulių namus

10.00 – 11.30 val. Rikiuotės pratybos (visiems šauliams). Vadovas LDK Gedimo štabo bataliono Garbės sargybos kuopos srž., šaulys Tomas Kavaliauskas.

11.30 – 15. 30 val. val. Jaunųjų šaulių užsiėmimai „Jaunasis šaulys – jaunasis lyderis“. Vadovas doc. dr., šaulys Saulius Nefas.

11.30 – 13.00 Rinktinės štabo darbuotojų, kuopos vadų ir pavaduotojų, būrių vadų, rinktinės centro valdybos narių bei šaulių studentų klubo atstovų pasitarimas:

 • Aktualijos ( Finansai, juridiniai asmenys, Trimitas, jaunųjų šaulių skiriamieji ženklai);
 • Dėl eilinių kuopų susirinkimo pravedimo ir kuopų vadovybės;
 • Dėl rinktinės  padalinių reorganizavimo ir rinktinės vardo suteikimo.

13.00 – 13.30  pertrauka

13.30 – 15.30 Rinktinės štabo darbuotojų, kuopos vadų ir pavaduotojų, būrių vadų, rinktinės centro valdybos narių bei šaulių studentų klubo atstovų pasitarimas:

 • Dėl rinktinės eilinio suvažiavimo ir kandidatų rinkimo į rinktinės ir sąjungos centrines institucijas;
 • Dėl informacijos pateikimo apie kuopų veiklą žiniasklaidai;
 • Dalyvavimas akcijoje darom 2010;
 • Informacija apie artimiausią rinktinės veiklą.

 Apranga- lauko uniforma.

mokymas

 

Žygis į Papiškes

Rašyti el. laišką Spausdinti PDF

Kaip ir žadėjome, kovo 17 dieną išėjome į žygį. 12 valandą nuo Utenos šaulių namų, lydima dviejų policijos ekipažų, Papiškių link pajudėjo 60 šaulių grupė.

kovas_008

Praėję Joneliškio kaimą, žygeiviai pasuko link geležinkelio bėgių, ir didžiąją kelio dalį keliavo bėgiais. Pakeliui teko įveikti keletą kliūčių: praleisti bėgių šeimininką- krovininį traukinį, prasibrauti pro pora savanorių surengtų pasalų, įveikti sniego pusnis.

Papiškių kaime žygeivius pasitiko Antano Kraujelio artimieji: žmona Janina ir sūnus Antanas,  LŠS vadas J.Širvinskas, Utenos apskrities viršininkas E.Puodžiukas, Vytauto apygardos partizanų vadas B.Zabulis, Politkalinių ir tremtinių skyriaus atstovai, "Bočių" kolektyvas. Ir nemažas būrelis žmonių, šventės dalyvių ar stebėtojų.

Čia, prie paminklo, prie Utenos šaulių rinktinės vėliavos  20 jaunų žmonių ištarė pasižadėjimo Lietuvai žodžius ir papildė šaulių gretas. Aktyviausius šaulius LŠS vadas apdovanojo knygomis, o pirmąjį Utenos šaulių rinktinės vadą Gediminą Lukoševičių ir medaliu.

Po sveikinimų ir prisiminimų apie 45 metų senumo įvykius visus pakvietėme pasivaišinti šauliška koše ir arbata, už kurią dėkingi esame mūsų rėmėjams- Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos Utenos skyriui.kovas_061

Kovo 11-oji Zarasuose

Rašyti el. laišką Spausdinti PDF

               Taip  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minėjo Zarasų šauliai

 

 Keičiantis laikams ir santvarkoms iš pasikartojančio švenčių rato iškrenta ar atsiranda naujos šventės. Tik 20 metų šiame rate apsisuko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena.

1990-ųjų kovo 11-osios vėlyvą vakarą, ką tik išrinktas Aukščiausiosios Tarybos  pirmininkas Vytautas Landsbergis paskelbė „Lietuva jau laisva. Dvasioje, teisėje laisva“. Taip lietuviai jau švenčia naujai atkūrtos valstybės 20-metį.

                      Zarasų 7-tos kuopos ,,Vytis” šauliai tą dieną rinkosi prie šaulių namų, iš kur žygiavo į bažnyčią. Zarasų tikinčiųjų jau nestebina uniformuoti šauliai, kurie oriai dalyvauja Šv. Mišiose. Dekanas Remigijus Kavaliauskas padėkojo šauliams už dalyvavimą Šv. Mišiose, kituose miesto renginiuose.

zaras

Vėliau iškilmingas koncertas vyko kultūros centre. Režisierės Gražinos Karlaitės režisuoto minėjimo pažiūrėti sugužėjo pilna salė. Žmonės rinkosi iš viso rajono. Miela buvo matyt tarp kitų dalyvių šokančius ir dainuojančius jaunuosius šaulius. Lietuvos laisvei, dainai, žodžiui ir šokiui abejingų nebuvo, dažnas susigraudinęs braukė džiaugsmo ašarą…

Tuo ilgasis savaitgalis nesibaigė. Kovo 13 d. šauliai  buvo pakviesti į UAB „DEGESOS“ žiemos sezono uždarymo šventę. Čia, Bikėnų valtinėje, vyko ,,II sniego besmegenių lipdymo čempionatas”. Oras buvo nuostabus: spaudė, nusibost pradedantis šaltukas, švietė išsiilgta saulė. Sniegas buvo netinkamas lipdymui, taigi jį organizatoriams teko lieti vandeniu. Dygo sniego skulptūros, aplink girdėjosi šlepsėjimas, puškavimas, dūsavimas ir linksmos replikos. Visus linksmino jaunimo grupė ,,Mindrauja”. Šauliai, nulipdę Gedimino stulpus (įdėjos autorius Algirdas Guogis) nebuvo pirmi, bet pelnė nominaciją ,,Idėjos įgyvendinimas ledo skulptūroje” ir gavo puikią dovaną - nemokamą kelionę dviračiais Gražutės regioniniame parke.

zaras1

,,Su Gimtadieniu, Lietuva” sveikiname ir džiaugiamės, kad net linksmus besmegenius galima lipdyt iš balto, pakankamai tyro lietuviško sniego - puiki galimybė. Viltis, kad visa liks ir ateities kartoms.

 

                    Zarasų 7-osios kuopos ,,Vytis” nerikiuotės šaulė  Dalia Brazauskienė

Lapas 134 iš 145

Naujausi komentarai

kurkime_lietuvos_ateiti
TAPK_Logo_Sukis
You are here Pradžia